SEMINARIUM LITERACKIE W MUZEUM AZJI I PACYFIKU | Haruki Murakami „Podziemie. Największy zamach w Tokio”

19.06.2024, 18.00
WSTĘP: bezpłatny

Kolejne Seminarium Literackie w Muzeum Azji i Pacyfiku będzie poświęcone współczesnej literaturze japońskiej.

Haruki Murakami jest wciąż jednym z najbardziej znanych japońskich pisarzy na świecie, więc nieobecność jego twórczości na naszych spotkaniach mogłaby wzbudzać kontrowersje. W czerwcu weźmiemy byka za rogi, ale i pod włos, bo nie będziemy rozmawiać o jego powieściach, ale o reportażu Podziemie. Największy zamach w Tokio (przekład z języka angielskiego Michał Kłobukowski, Wydawnictwo Czarne 2021).

W spotkaniu weźmie udział Urszula Jabłońska, reporterka i pisarka, autorka między innymi książki Światy wzniesiemy nowe (Wydawnictwo Dowody, 2021).

Omawiana lektura: Podziemie. Największy zamach w Tokio, Haruki Murakami.
Prosimy o zapoznanie się z tekstem.

Seminarium poprowadzi dr Iga Rutkowska.

Zapisy na spotkanie przyjmujemy pod adresem: seminariumliterackie@muzeumazji.pl

Wstęp bezpłatny.