Kultury Azji oczami artystek. Tożsamość kulturowa w sztuce współczesnej | spotkanie autorskie

3.09.2024, 18.00
WSTĘP: bezpłatny

Spotkanie z dr Magdaleną Furmanik-Kowalską, która opowie o swoich badaniach nad twórczością współczesnych artystek multimedialnych pochodzących z Azji. Każda z nich pod wpływem nowej sytuacji życiowej sięgnęła do swojej kultury materialnej i niematerialnej, czerpiąc z nich inspiracje.

Artystki zmierzyły się z tematem uwikłania człowieka w kulturę, w której się urodził i wychował. Kultura wpływa na jego tożsamość, na jego obraz świata i postawę wobec innych. Jest to zależność, którą często odkrywa dopiero w momencie zetknięcia się z inną kulturą, a jedną z przyczyn takiego styku jest migracja. Dzięki twórczości artystek możemy nie tylko obcować z niezwykle interesującą w formie i treści sztuką, lecz także spotkać się, dotknąć, poczuć i spróbować zrozumieć ich dziedzictwo kulturowe.

Wstęp bezpłatny.

Wydarzenie na facebooku.