Jedwabie, filce i karneole. Dziedzictwo materialne Azji Centralnej | spotkanie na wystawie

6.10.2024, 12.00

Zapraszamy na spotkanie na wystawie stałej Podróże na wschód z kustoszką Karoliną Krzywicką – kuratorką i współautorką galerii poświęconej Azji Centralnej.

Podczas spotkania poznamy przykłady rzemiosła artystycznego i bogactwo ubiorów charakterystycznych dla tego zróżnicowanego etnicznie regionu. Przyjrzymy się dekoracyjnym strojom turkmeńskim zdobionym finezyjnym haftem, uzbeckim, jedwabnym płaszczom z luksusowych tkanin ikatowych, haftowanym tkaninom suzani oraz okazałej biżuterię zdobionej karneolami.

Wstęp bezpłatny dla seniorów. Pozostałe osoby są proszone o zakup biletu wstępu na wystawę. Bilety dostępne online i w kasie muzeum.

Wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z kulturą” (5-6 października 2024).

grafika promująca akcję "weekend seniora z kulturą"