2. edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej | 14-17 listopada 2024

14.11.2024 - 17.11.2024

Po raz kolejny zapraszamy do Muzeum Azji i Pacyfiku na święto książki azjatyckiej.

Do współpracy zachęcamy wydawnictwa i księgarnie, które mają w swojej ofercie utwory autorstwa pisarzy pochodzących z Azji, a także Polaków, którzy badają i inspirują się Azją. Oprócz literatury pięknej, science-fiction, fantasy, czy komiksów chcemy promować reportaże, publikacje naukowe i popularyzatorskie oraz książki dla dzieci i młodzieży poruszające problematykę azjatycką.

Inauguracja Festiwalu nastąpi 14 listopada. Piątek będzie poświęcony na warsztaty specjalistyczne dla młodych tłumaczy, natomiast część targowa oraz spotkania i prelekcje odbędą się 16-17 listopada.

Koszt jednego stoiska to 400 zł (za dwa dni Festiwalu). Stoisko to stół o wymiarach 70 x 180 cm oraz 2 krzesła. Z opłaty będą zwolnione wydawnictwa współtworzące program wydarzenia, czyli spotkania lub prelekcje dotyczące wybranych zagadnień związanych z literaturą azjatycką (w tym promocje nowości wydawniczych).

Dodatkowo w przestrzeni targowej znajdzie się strefa spotkań z autorami piszącymi o Azji. Wydawca, który zaprosi autora, będzie mógł prowadzić sprzedaż książek tegoż autora w trakcie spotkania bez dodatkowych kosztów (w czasie ograniczonym do 2 godz.).

Festiwal urozmaicą atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla dorosłych.

Zgłoszenia do udziału w 2. edycji Festiwalu Literatury Azjatyckiej przyjmujemy od 1 czerwca do 16 września 2024 r.

REGULAMIN FESTIWALU

Bieżące informacje o Festiwalu można znaleźć na profilu facebookowym.

Zapraszamy również na muzealnego bookstagrama maip_czyta.

Organizatorzy:

Dominika Kossowska-Janik