Warsztaty tłumaczeniowe z języka japońskiego

Warsztaty tłumaczeniowe z języka japońskiego

15 listopada 2024
godz. 11.00-14.30

Muzeum Azji i Pacyfiku wraz ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury zapraszają wszystkich zainteresowanych sztuką przekładu literackiego na warsztaty translatorskie z języka japońskiego. Zajęcia poprowadzi Anna Wołcyrz, tłumaczka i redaktorka w wydawnictwie Tajfuny.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich aspirujących i początkujących tłumaczy, studentów filologii japońskich, jak i samouków języka. Podczas trzygodzinnej sesji uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z przekładem, podyskutować o strategiach i wyzwaniach, które stawia tekst, a także dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak przebiega praca tłumacza literatury – od pomysłu do wydania.

Biogram:

Anna Wołcyrz – współzałożycielka i redaktorka wydawnictwa Tajfuny, tłumaczka literacka z języka japońskiego, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Specjalizuje się w japońskiej literaturze współczesnej; przełożyła lub przekłada prozę Li Kotomi, Kanae Minato, Kanako Nishi, Hiroko Oyamady, Rie Qudan, Asako Yuzuki.

Zapisy:

festiwalliteratury@muzeumazji.pl
Formularz do pobrania tutaj.